Топ-100

Mistrzostwa Polski Seniorów w Lekkoatletyce 2019

95. Mistrzostwa Polski Seniorów w Lekkoatletyce – zawody lekkoatletyczne, które odbyły się między 23 a 25 sierpnia 2019 w Radomiu.
Organizatora mistrzostw Zarząd Polskiego Związku Lekkiej Atletyki wybrał we wrześniu 2018.

1. Chód na 50 km
Mistrzostwa Polski mężczyzn w chodzie na 50 kilometrów i 2. mistrzostwa kobiet na tym dystansie odbyły się 23 marca w słowackiej miejscowości Dudince w ramach mityngu Dudinská Päťdesiatka.

2. Maraton
89. mistrzostwa Polski mężczyzn w biegu maratońskim rozegrane zostały 14 kwietnia w Warszawie w ramach siódmej edycji Orlen Warsaw Marathon. 39. mistrzostwa Polski kobiet w biegu maratońskim odbyły się 7 kwietnia w ramach 46. Maratonu Dębno.

3. Bieg na 5 km
8. mistrzostwa Polski mężczyzn w biegu ulicznym na 5 kilometrów zostały rozegrane 15 czerwca w Warszawie. 8. mistrzostwa kobiet na tym dystansie odbyły się 23 czerwca w Cieninie Zabornym.

4. Bieg na 10 km
10. Mistrzostwa Polski w biegu ulicznym na 10 kilometrów mężczyzn zostały rozegrane 3 sierpnia w Gdańsku w ramach edycji 26. biegu św. Dominika. 8. mistrzostwa kobiet odbyły się 11 listopada w Poznaniu.